1 procent - rozliczenie 2018 oraz informacje dotyczące 2019 roku

Szanowni Państwo,

Ponad rok temu kiedy informowaliśmy Państwa iż Fundacja uzyskała statut Organizacji Pożytku Publicznego, tym samym zachęcaliśmy do przekazywania 1% podatku i zobowiązaliśmy się, iż wszelkie zebrane środki przekażemy potrzebującym dzieciom dla urozmaicenia ich potrzeb i zrealizowania marzeń.

Nasze zobowiązanie zostało spełnione w całości i z dumą  informujemy, iż z otrzymanego 1% z  Państwa podatków oraz dzięki bardzo  dużej pomocy  pracowników  mBanku, spełniliśmy wspólnie te marzenia.

I tak  dla dzieci z SOSW w Przyłęku kupiliśmy to, na co bardzo długo czekały.  Przepiękne i funkcjonalne Tablety Samsung Galaxy Tab E,  8GB  które pozwolą dostosować się dzieciom do wymogów  coraz bardziej  wszechobecnego  e-Swiata, pomogą w nauce oraz  zdobywaniu wiedzy i wreszcie zabawią dostępnymi coraz bardziej interaktywnymi grami.

Drugim bardzo cennym zakupem jest konsola XBOX  ONE S 1TB,  PAD z różnymi programami,  w tym  Kinect  Just  Dance , dzięki której dzieci będą mogły rozwijać i wspomagać koordynację ruchową, bawić się i zdobywać nowe umiejętności w grach zespołowych. Taka forma zabawy uczy ponadto współpracy w grupie , wzajemnego szacunku do innych osób, pomaga zdobywać  coraz lepsze wyniki  świadczące o coraz większej doskonałości naszych dzieci.

Bardzo dziękuję Państwu z takie wspaniałe dary, ale jednocześnie zachęcam do dalszego wspierania Fundacji , a tym samym do  dalszego ..…rozwoju dzieci. Mam nadzieję iż w tym roku poprawimy  wspólnie ten wynik,  co pozwoli na dalsze wspieranie i pomoc dedykowaną naszym dzieciom.

Szczególne podziękowania dedykuję pracownikom mBanku, którzy jak co roku wspierają nasze akcje i  bezinteresownie pomagają zrealizować każde marzenia.

Bardzo Państwu dziękuję zaangażowanie, za każdy gest i wsparcie osób, które tego najbardziej potrzebuja - bo to właśnie jest świadectwem naszego człowieczeństwa.

Dziękuję za każdy dar serca, szczególnie  w imieniu naszych niezawodnych Wolontariuszy oraz swoim, jednocześnie serdecznie zachęcam do obejrzenia zdjęć:

Z  wyrazami szacunku,
Prezes Fundacji
Bogdan Ryniewicz

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kochani,

z dumą przekazujemy Wam najnowsze wieści - decyzją Krajowego Rejestru Sądowego w 2018 r. nadano Fundacji Akademia Życia status ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO
 !!! smiley

Co to oznacza w praktyce?

1. nasza działalność została doceniona i sprawdzona pod względem prawnym i finansowym;
2. spełniliśmy szereg wymogów formalnych;
3. dostarczyliśmy komplet dokumentów wymaganych przez KRS;
4. co najważniejsze - od teraz możemy otrzymywać 1% podatku od osób fizycznych - a środki, które w ten sposób uzyskamy w pełni przeznaczymy na naszą działalność i potrzeby naszych podopiecznych !!

Natomiast w w związku ze zbliżającym się terminem rozliczeń podatkowych i licznymi pytaniami, co zrobić, żeby naszej Fundacji przekazać 1 % poniżej zamieszczamy wzór PIT-OP oraz stronę internową, z której można pobrać formularz !!

PAMIĘTAJCIE, ŻEBY ZAWSZE WPISAĆ PRAWIDŁOWY KRS FUNDACJI - 0000412476

Strona internetowa, której można pobrać formularz to: http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/1-procent-podatku-dla-opp-pit-op

Istnieją dwie możliwości dokonania rozliczenia
a) wydrukowanie formularza i ręczne wypełnienie go
b) złożenie formularza on-line
*** wybierzcie ten, który Wam bardziej odpowiada ;)

WE WZORZE formularza na żółto zaznaczone są części, które musicie wypełnić swoimi danymi, natomiast na czerwono dane Fundacji (KRS) oraz obowiązkową zgodę.

Mamy nadzieję, że ten post ułatwi Wam trochę dokonanie rozliczenia !!

Powodzenia i z góry dziękujemy za przekazany 1% heart